Prezentacja o Gdańsku

10.06.2022.

Uczniowie ze szkoły niemieckiej oraz ULO mieli okazję zapoznać się z prezentacją przygotowaną przez Maksymiliana Urbaniaka z klasy 2A na temat Gdańska jako miasta tolerancji i wolności.

Pod tym linkiem możecie zapoznać się z PREZENTACJĄ

"Gdańsk - miasto wolności i tolerancji"

W dniach 06.-10.06. nasi uczniowie spędzili wspólnie z kolegami z Realschule Boltenheide wspaniały czas w Gdańsku. Goście z Wuppertalu mogli nie tylko zobaczyć, w jak pięknym mieście mieszkamy. Dowiedzieli się również, dlaczego Gdańsk jest wyjątkowy również dla nas. Zwiedzaliśmy Westerplatte i ECS, miejsca, które są ważne nie tylko dla Polaków, ale również dla Europejczyków.

Podsumowaniem naszego projektu było spotkanie w szkole, gdzie z udziałem przedstawicieli Stowarzyszenia „Wszystko dla Gdańska” wzięliśmy udział w dyskusji na temat szeroko pojętej tolerancji. Ponadto pani europoseł Magdalena Adamowicz przegotowała specjalnie dla naszych uczniów video nagranie.

Wymiana młodzieży to przede wszystkim doskonała okazja, aby poznać się wzajemnie i nawiązać nowe relacje. To wymiana doświadczeń i możliwość poznania kultury obu krajów.

Projekt nasz nie byłby jednak możliwy, gdyby nie  wspaniałe PSZCZOŁY  z ULO, które włożyły ogrom serca we wszystkie działania. Jesteśmy dumni z naszych UCZNIÓW.

Nasze przedsięwzięcie udało się dzięki dofinansowaniu przez PNWM i Rodziców oraz wsparciu zaprzyjaźnionych koordynatorów z Domu Pojednania i Spotkań: p. Patrycji Kaleczyc oraz p. Jakuba Garsty

WSPÓŁPRACA Z REALSCHULE BOLTENHEIDE

We wrześniu odbyło się spotkanie przygotowawcze kadry z Wuppertalu i Gdańska, w której uczestniczyli nauczyciele języka niemieckiego oraz pan dyrektor Waldemar Kotowski. Stronę niemiecką reprezentował dyrektor Realschule Boltenheide p. Emil Hasan i p. Merve Oduncu.

Celem spotkania było ustalenie szczegółów współpracy i terminu wizyty uczniów niemieckich w Gdańsku.

______________________________________________________________________

W poniedziałek – 30.05. uczniowie naszej szkoły spotkali się online z młodzieżą z partnerskiej szkoły z Wuppertalu. Uczestnicy z obu krajów wymienili się informacjami na temat swoich zainteresowań. Uczniowie zaproponowali utworzenie grupy na Instagramie, aby lepiej się poznać przed wizytą młodzieży z Niemiec w czerwcu.

Z niecierpliwością czekamy na naszych kolegów z Wuppertalu.

pnwm

A może…

wolontariat w Pocztamie?

21.03.2022.

1. 09.2021 r.  - Nawiązanie współpracy z partnerską szkołą z Wuppertalu: Realschule Boltenheide: https://www.boltenheide.de/
  1. Luty – marzec 2022 r. złożenie wniosku o dofinansowanie projektu; projekt dofinansowany jest przez PNWM (Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży); nawiązanie współpracy z DMK w Gdańsku (placówka kształceniowa PNWM).
  1. Marzec – maj 2022 r. – Rekrutacja młodzieży z ULO do projektu; spotkania przygotowawcze na platformie ZOOM obu grup;
  1. 05.-10.06.2022 r. – Spotkanie uczniów ULO i Realschule Boltenheide w Gdańsku; realizacja projektu: „Gdańsk – miastem wolności i tolerancji”.

Wrzesień – rewizyta naszych uczniów w Wuppertalu.

Koordynatorzy projektu z ramienia szkoły: Joanna Anolik, Aleksandra Iwen, Agnieszka Banasiak

Koordynator z ramienia DMK w Gdańsku: Jakub Garsta