Potrzebujesz pomocy w obliczu wojny w Ukrainie?

28.02.2022.

Trwające działania wojenne nie pozostają bez wpływu na naszą psychikę i samopoczucie. Dlatego też warto skorzystać z pomocy oferowanej przez profesjonalistów różnych instytucji pomocowych. 

Poniżej zamieszczamy informacje gdzie można otrzymać wsparcie oraz zaangażować się w pomoc.   

Pomagajmy obywatelom Ukrainy

28.02.2022.

W obliczu trwającej na Ukrainie wojny obronnej każdy z nas odczuwa solidarność z Ukrainą i jej mieszkańcami. Realnie możemy pomóc w różnej postaci: wesprzeć finansowo zbiórkę dla Ukrainy, zaangażować się w działania pomocowe dla uchodźców, wesprzeć emocjonalnie osoby nam znane, których bliscy pozostali w ogarniętym wojną kraju. 

Miasto Gdańsk zwraca uwagę, że aby proces wsparcia mógł być zrealizowany sprawnie, musi być w odpowiedni sposób zarządzany. W Gdańsku całość działań związanych zarówno ze zgłaszanymi potrzebami, jak i chęcią pomocy koordynuje Fundacja Gdańska poprzez formułę „Gdańsk Pomaga”. Na tej stronie przyjmowane są zgłoszenia od osób, które potrzebują pomocy, jak i od tych, które taką pomoc deklarują. Szkoła również będzie angażować się w proces pomocy.  

24.02.2022.

Ukraina

pozytywne

Apel ws. Ukrainy

24.02.2022.

Szanowni Państwo! 

 

     Za wschodnią granicą naszego kraju wybuchła wojna. Rosja zaatakowała Ukrainę. Jesteśmy świadkami bestialskiego przejawu agresji, końca pokoju na naszym kontynencie. W obliczu tych wydarzeń, nie tylko wyrażamy swój moralny sprzeciw, wobec tych działań, ale chcemy solidaryzować się z całym Narodem Ukraińskim. 

       Wielu obywateli Ukrainy, żyje na co dzień wśród nas. Pracują z nami, ich dzieci uczęszczają do naszych żłobków, przedszkoli i szkół, zaś ich bliscy pozostają w Ojczyźnie dotkniętej dziś wojną. 

         W obliczu tych okoliczności, prosimy Was wszystkich - naszych Współpracowników, Rodziców, Opiekunów oraz bliskich dzieci i młodzieży uczęszczających do naszych placówek o empatię, zrozumienie oraz codzienne wsparcie będących wśród nas obywateli Ukrainy. 

        Polacy wielokrotnie w historii doświadczali wsparcia. Dziś żyjemy w wolnym, demokratycznym i dostatnim kraju. Okażmy się wrażliwi i nieobojętni, niech nasza postawa będzie realnym działaniem na rzecz pokoju wobec toczącej się wojny.

 

                                                                                                                                         Zarząd Pozytywnych Inicjatyw