Z cyklu "chwalimy się"

Z przyjemnością informujemy, że uczennica ULO – Julia Łapińska - została laureatką konkursu p.t.: „Die Handlung spielt…” na recenzję książki niemieckojęzycznego autora, dla uczniów szkół ponadpodstawowych woj. pomorskiego w roku szkolnym 2020/21.

niemiecki recenzja

Konkurs kaligraficzny

Zapraszamy na konkurs kaligraficzny, który odbędzie się dnia 19 listopada br. na platformie TEAMS o godzinie 12.55.

1. Zadanie konkursowe polega na pięknym przepisaniu zadanego tekstu oraz ozdobieniu tekstu iluminacjami, inicjałem lub bordiurą.
  2. W etapie szkolnym: Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne... Tylko dziś jest twoje (Jan Paweł II)
  3. Czas na wykonanie zadania 90 minut;
  4. Tekst należy napisać piórem maczanym, piórem wiecznym, brushpenami lub pisakami kaligraficznymi na gładkiej kartce formatu A4 jednostronnie. Prace pisane długopisami, cienkopisami lub piórami zmywalnymi nie będą brane pod uwagę.
  5. Prace powinny być napisane czarnym lub granatowym atramentem.
  6. Do tworzenia inicjałów, iluminacji i bordiur można użyć kolorów.

Proszę chętnych o zgłaszanie się do Pani Edyty Karpiusz do dnia 15.11.

kaligrafia

Pomorska Liga Zadaniowa

Oto nasi fantastyczni Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego Pomorskiej Ligi Zadaniowej:

Makowska Maja - biologia

Klawikowski Marek - chemia

Grabski Jędrzej - informatyka

Ludwichowski Wiktor - informatyka

Zaniewski Tymon - informatyka

Poniżej link do kolejnych informacji.

Kolejny etap z założenia jest korespondencyjny. Terminy w linku (uwaga, nastąpiła zmiana w stosunku do informacji z początku roku).

Konkurs na origami

🏆UWAGA KONKURS!🏆

Z okazji Światowego Dnia Origami klasa 1a ogłasza konkurs układania figurek origami na czas. Wydarzenie odbędzie się online w piątek 23.10.2020 o godzinie 11.45. Nagrodą za najszybsze ułożenie figurki jest publikacja wizerunku zwycięzcy w szkolnych galeriach, dodatkowo każdy uczestnik dostanie uwagę pozytywną.

Prosimy, aby każda klasa wybrała JEDNEGO przedstawiciela i zgłosiła go do przewodniczącej klasy 1a-Valerii. Termin zgłaszania przedstawicieli wygasa w dniu 22.10.2020 o 18.00, ponieważ musimy utworzyć zespół na Teams, który umożliwi nam przeprowadzenie konkursu. W FILMIE ZNAJDZIECIE INSTRUKCJĘ DO POĆWICZENIA ORAZ EFEKT KOŃCOWY PRACY. Powodzenia!

origami2

Sztafetowe biegi przełajowe

Reprezentacja męska naszej szkoły w Sztafetowych Biegach Przełajowych w składzie Kacper, Filip, Hubert, Aleksy, Leon, Kuba, Patryk i Cyprian zakwalifikowała się do TOP 10 gdańskich szkół zajmując ostatecznie 10 miejsce. Brawa dla chłopaków za godne reprezentowanie ULO.

biegi

Wielki Maraton Czytelniczy

6 października w ULO rozpoczął się cykliczny konkurs czytelniczy, czyli Wielki Maraton Czytelniczy. Uczestnicy konkursu mają za zadanie przeczytać 6 lektur podanych przez organizatora konkursu (jedną na miesiąc) i napisać test sprawdzający znajomość lektury pod kierunkiem szkolonego koordynatora (Pani Jolanta Manthey), który wyznacza jego termin.

Lektury maratonu:

1. Kapuściński Ryszard, Transsyberyjska, 58 [w tegoż:] Imperium

2. Milewska Monika, Latawiec z betonu

3. Pilipiuk Andrzej, Upiór w ruderze

4. Tolkien J. R. R, Upadek Gondolinu

5. Wilk Paulina, Znaki szczególne

6. Yoon Nicola, Ponad wszystko.

Treść regulaminu TUTAJ

Pomorska Liga Zadaniowa

"Zdolni z Pomorza"

W ULO rozpoczął się etap kwalifikacyjny Pomorskiej Ligii Zadaniowej "Zdolni z Pomorza". Uczniowie naszej Szkoły biorą udział w następujących zmaganiach zadaniowych:

MATEMATYKA 6.10.2020 r. – godz. 8:00-9:00
BIOLOGIA 6.10.2020 r. – godz. 10.00-11:00
FIZYKA 7.10.2020 r. – godz. 8:00-9:00
PRZEDMIOTY ROZWIJAJĄCE KOMPETENCJE SPOŁECZNE 7.10.2020 r. – godz. 10.00-11:00
CHEMIA 8.10.2020 r. – godz. 8:00-9:00
INFORMATYKA 8.10.2020 r. – godz. 10.00-11:00

Czekamy z niecierpliwością na wyniki i życzymy zakwalifikowania się do kolejnego etapu.